Hayalindeki Vücuda Boksla Kavuş!

Hayalindeki Vücuda Boksla Kavuş!

Hayalindeki Vücuda Boksla Kavuş!

Dövüş bazlı, terle dolu bir antrenman hayallerinizin vücuduna ulaşmanızı sağlayabilir; ancak boks, kişisel sınırları aşan herhangi bir kişiyle başa baş mücadele etmek için vücudunuzu ve beyninizi hazırlayarak fiziksel faydanın çok ötesine ulaşmanızı sağlar. 

Evet, iyi bir vücuda sahip olmak, boks eldivenleri giymek için iyi bir neden olabilir; ancak bazıları da, öz savunmayı düşünerek boks sınıflarına katılmaktadır.

Öz Güvenlik Teknikleri
Ring içinde ve dışında, boks teknikleri sağlam bir öz savunma temelini oluşturmaktadır.

Yumruk Atmak: Küçük vuruşlardan, aparkata ve kroşeye, bir boks sınıfında öğrendiğiniz teknikler tehlikeli bir durumla karşılaştığınızda size yardımcı olabilir. Ne kadar çok antrenman yaparsanız, vücudunuzun kuvveti o kadar artacaktır. Ayrıca, boks teknikleri en etkili öz savunma için yumruklarınızın nereye hedeflemeniz gerektiğini öğretir.

Alan: İlk boks dersleri sınırları belli bir alanda başka birisiyle dövüşmek anlamına gelen antrenman maçlarını içermese de, bu ileri düzeye ulaşan bireyler bulundukları alana sahip olmanın başarılı bir dövüşün en önemli unsuru olduğunu öğrenirler.

Savunma: En iyi saldırı savunmaysa, yumruk yememeyi öğrenmek de bir saldırganla fiziksel olarak dövüşmek den daha iyi olabilir. 

Ayak Hakimiyeti: İp atlamak yalnızca kalp atışlarınızı hızlandırmak değildir; temel amacı, bireylerin ayakları üzerinde hafif ve dengeli bir şekilde durmalarını sağlamaktır. Kişisel bir saldırı durumunda ne kadar çok dengede kalırsanız, kendinizi savunurken düşmeniz o kadar zor olacaktır.

Farkındalık: Günlük yaşamda güvenli kalmak, sürekli olarak çevrenizin farkında olmayı gerektirir. Bu, antrenman maçında da geçerlidir. Rakibiniz nerede? Alanınıza nasıl giriyor?

Yorgunluk: Boksta yoğun kardiyo antrenmanı, gerektiği kadar uzun süre boyunca dövüşmeniz için yapılır; bir saldırı anında yorgunken dövüşme deneyimi hiç düşünmediğiniz kadar fayda sağlayabilir. Boks becerileriniz ne kadar iyiyse, rakibiniz yorma fırsatınız o kadar çok olacaktır.

reebok.com.tr