Sağlıklı Beslenerek Kilo Almanın 6 Püf Noktası!

Sağlıklı Beslenerek Kilo Almanın 6 Püf Noktası!

Sağlıklı Beslenerek Kilo Almanın 6 Püf Noktası!

Çoğumuz kilo vermek ya da hayalimizdeki o ince görüntüye ulaşabilmek için çabalarken, bazılarımız da kilo almanın ve hacim kazanmanın yollarını arar durur. 

Zayıf olmak, günümüzde sağlıklı bir durummuş gibi algılansa da aşırı zayıflık, beraberinde birçok rahatsızlığa sebep olabiliyor. Bu noktada fit olmakla zayıf olmak arasında ki farkı anlamak çok önemli. Peki nasıl kilo alabilirsin? Sağlıklı beslenerek kilo almanın yolları neler?  Bu yazıda tüm bu sorulara cevap bulacaksın. Hazırsan başlayalım!

Önce Doğru Beslenmeyi Öğrenmelisin

1. Konu kilo almak olunca, aklına hemen pizzalar ya da hamburgerler gelmesin. Önemli olan sağlıklı besinlerle kilo almak. 

2. Sağlıklı beslenmenin birinci kuralı öğünleri atlamamaktır. Yeme alışkanlığın zayıfsa hemen şu saniye eline bir kağıt kalem al ve gün içinde nasıl bir yeme düzeninin olacağının programını hazırlamaya başla!

3. Güne sıkı bir kahvaltı ile başlamayı ihmal etme. Kahvaltında tereyağı, bal ve fıstık ezmesi gibi besinlere yer verebilirsin.

4. Sağlıklı yağ kaynaklarını kullanarak yağ alımını arttırmalısın. Örneğin, zeytinyağı, hindistancevizi yağı ve fındık yağı hem lezzetli hem de sağlıklı birer kalori deposudur!

5. Günlük su alımını arttırman, tükettiğin besinlerin daha rahat sindirilmesini sağlayacaktır. Böylece tıkanmadan daha fazla besin yiyebilirsin.

6. Ağırlık antrenmanlarına yoğunlaşarak estetik ve kaslı bir görünüm kazanabilirsin.

Hedefin ne olursa olsun sen kendine inandığın ve istikrarlı olduğun sürece başarıya ulaşabilirsin. Zorlanabilirsin, ama güzel olan hiçbir şey kolay değil. Önemli olan ayağa tekrar kalkabilecek gücü kendinde bulabilmen!