Spor Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Spor Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Spor Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Bilinçsizce spor yapmak çoğunlukla faydadan çok zarar getiriyor. Daha bilinçli ve sağlıklı spor yapmak için bu maddelere mutlaka dikkat et!

Ağırlık Çalışmaları Erkeklere Göredir

Kasları güçlendirmede ağırlık çalışmaları çok etkili bir yöntemdir ve cinsiyetle hiçbir alakası yoktur. Kadınların kasları, erkeklerinki kadar gelişmese de kendi metabolizmalarına göre oldukça güçlenebilir ve daha çekici hatlara kavuşmalarını sağlayabilir. 

Kasları Ne Kadar Yorarsanız O kadar Faydalı

Bir çoğumuz egzersiz esnasında kasları ne kadar çok yorarsak o kadar verimli bir egzersiz yaptığımızı düşünürüz. Ancak kasları gereğinden fazla yormak, kas liflerinde travmalara neden olabilir. Buda beraberinde sakatlanmaları getirir. Temel anlamda yağları yakmanın en iyi yolu sağlıklı bir beslenme programı ve doğru antrenmanlarla desteklemekten geçer. 

Bisiklet Sürürsem Bacaklarım Kalınlaşır

Yağ yakmak için en hızlı yöntemlerden biri olan bisiklet sayesinde ince, güçlü ve şekilli basenlerin, bacakların olur.

Her Gün  Mekik Çekerek Karın Yağlarından Kurtulabilirsin

Vücut yağını azaltmak için, yağ nerede depolanmış olursa olsun genel bir çalışma ve  cardiyo antrenmanları şarttır. Aynı zamanda güzel karın kaslarına sahip olmak düzenli ve sağlıklı bir beslenme ile mümkündür.

Ne Kadar İnce O kadar Sağlıklı

Zayıf insanlar iyi görünüyor olabilirler ancak bu onların sağlıklı olduğu ya da sıkı bir vücuda sahip olduğu anlamına gelmez.